Oglinda Literara

Acest forum poate fi accesat de catre toata lumea. Acest Forum este pentru toti iubitorii de literatura si prietenii revistei Oglinda Literara. Primim creatii literare ( eseu, proza, poezie) spre publicare in aces forum si in revista Oglinda Literara

AcasaCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

Omagiul meu e iubirea

In jos 
AutorMesaj
Miulescu Ioana Bianca

Data de înscriere : 25/05/2008
Varsta : 30

MesajSubiect: Omagiul meu e iubirea   Lun Apr 26, 2010 6:49 pm

Bizar mi se pare cum suna un adio framantat printre buzele tale ,un sunet prelungit de gravitate si cuprins.E un cuvant dureros oricine l-ar spune oricui,iar tu sa mi-l spui mie e atat de tragic.Ce se poate arata dupa acest gest final?...Probabil ca o a alta zi cu un sunet mut.Si undeva in imaginatie, ca o unda ajunge la mine mesajul tau acum scris doar in mine.Oare nu ma urmareste peste tot in jur o tacere care sangereaza clipe goale.Pentru ca iubindu-te ma urmareste dorul tau, iar strigatul tau de furie inca-mi rasuna in gand.Cum se poate fugii de un sentiment care exista pretutindeni?!Aerul e inmiresmat de verdele pomilor si in parfumul sau aduce cu sine o urma din tine.Cum se face ca acea frantura care inca ma leaga e atat de puternica si nu-i sunt pe masura sa o dezleg!...Aproape ca-mi place suferinta pentru ca pot sa te visez.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Omagiul meu e iubirea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Oglinda Literara :: NUVELA :: ARMONIILE PIETREI-
Mergi direct la: