Oglinda Literara

Acest forum poate fi accesat de catre toata lumea. Acest Forum este pentru toti iubitorii de literatura si prietenii revistei Oglinda Literara. Primim creatii literare ( eseu, proza, poezie) spre publicare in aces forum si in revista Oglinda Literara

AcasaCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

O clipa de viata

In jos 

Ce calificativ ati acorda acestui text?Eventual exprimati-va obiectiile in scris
foarte slab
0%
 0% [ 0 ]
slab
0%
 0% [ 0 ]
mediocru
0%
 0% [ 0 ]
bunicel
0%
 0% [ 0 ]
bun
100%
 100% [ 1 ]
foarte bun
0%
 0% [ 0 ]
Total voturi : 1

AutorMesaj
Stupid Devil

Data de înscriere : 11/11/2008
Varsta : 45
Localizare : constanta

MesajSubiect: O clipa de viata   Mier Noi 12, 2008 9:00 pm

O clipa de viata

Era o vreme cand puteai sa ceri de ex unui vecin o lingurita de zahar imprumut dc ramaneai in pana.Dar azi nu mai merge.E sambata dupa amiaza si constat ca am uitat sa cumpar zahar.Voiam sa-mi fac o cafea si sa ma relaxez un pic in fata televizorului.Gandul la cat de simplu ar fi fost daca puteam imprumuta de undeva ma enerveaza.Ma imbrac sa ma duc la supermarket,la 10 min de mers.Cand ies din scara trec pe langa o batrana care se chinuie cu o sacosa cu mainile in buzunare si cu privirea tinta inainte enervat numai la gandul ca batrana ar putea sa-miceara sa o ajut cu sacosa aia.Ajung la supermarket si ma uit la casiera care imi spune sa am putina rabdare ca e o problema cu casa de marcat ca la ultima tampita de pe pamant si ea la mine(ca raspuns)la fel.Plec de acolo si o aud in urma mea ridicand tonul la o clienta:"Doamna dumneavoastra credeti ca eu stau aici de placere?".Ajung acasa si imi fac(in sfarsit) cafeaua.Drumul pana la supermarket ar fi putut fi o plimbare placuta dar mie mi se pare ca a fost lung si obositor.
A trecut saptamana si de data asta nu am uitat sa trec pe la supermarket iau cafea(care se terminase intre timp).Ajung acasa si imi fac o cafea.Ma asez confortabil in fotoliu si stau linistit si singurel si ma uit la Surprize Surprize.. Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nigeru

Data de înscriere : 10/11/2008
Varsta : 32
Localizare : constanta

MesajSubiect: tare   Vin Noi 14, 2008 1:47 am

mi a placut:D
very nice;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

O clipa de viata